פצעים הורמונלים

פצעים הורמונליים מי לא מכיר אותם ומי לא סבל מהם ?

כולנו סבלנו מתופעת הפצעים מתי שהו במהלך חיינו, בדרך כלל במהלך גיל ההתבגרות כאשר אנחנו נמצאים בתקופה של חוסר איזון הורמונלי.
לעיתים פצעים הורמונליים מופיעים גם במהלך תקופות שונות בחיינו הבוגרים כאשר אנחנו לא מאוזנים מבחינה הורמונלית או שחווים משברים כאלה ואחרים ולכך יש סיבות רבות.

הופעת פצעים הורמונליים על עור הפנים

פצעים הורמונליים מופיעים כאשר מצטברים לכלוכים על עור הפנים, כאשר העור לא נקי, העור שומני ואז מצטברים עליו תאי עור מתים ומתפתח ועליהם מתפתחים פצעוני אקנה.
כאשר נוצר פקק בזקיקי העור מופיע פצע שיכול להתפתח עד כדי דלקות על העור ומוגלה.

מה הסיבות להופעת פצעים הורמונליים ?

נשים – נשים חוות שינויים הורמונליים רבים בכל מהלך חייהן ולכן הן נוטות לסבול מפצעים הורמונליים יותר מגברים.
הן יחוו פצעים אלה החל משלב קבלת המחזור בגיל 12, במהלך תקופת גיל ההתבגרות וגם בכל חודש בחודשו לפני קבלת המחזור החודשי.
בנוסף, ישנן נשים שסובלות מפצעים הורמונליים לאחר הלידה בזמן ההנקה וגם בשלבי גיל המעבר.
סוגי עור בעייתיים – עור שמנוני נחשב לעור בעייתי ונוטה לסבול יותר מתופעת פצעים הורמונליים וזאת בעקבות פעולות יתר של בלוטות החלב, ההפרשה המוגברת של בלוטת החלב גורמת לזיהום על העור והופעת פצעים על העור.
שינויים קיצוניים במצב הרגשות – סטרס, לחץ, עצבים ומתח נפשי שאנו חווים במהלך תקופות שונות בחיים, בהם יש חוסר ודאות כלכלית או משברים כאלה ואחרים גם נשים וגם גברים נוטים להימצא בלחץ נפשי פנימי, עצבים וחרדות שגורמים לעור להפריש שומנים וכך מופיעים עוד פצעים.
סיבות תורשתיות במשפחה – תתפלאו אבל אם אימא ואבא שלכם או סבא וסבתא שלכם סבלו מפצעים הורמונליים אז רוב הסיכויים שגם אתם תסבלו מהתופעה.

הדרכים למנוע פצעים הורמונליים

יש מגוון דרכים למנוע פצעים הורמונליים ולטפל בעור מבעוד מאד. קודם כל מומלץ לסגל שגרת טיפוח קבועה ולשמור על ניקיון יסודי של עור הפנים בעזרת מי פנים, ג’לים לניקוי העור, חלב פנים וסבון ייעודי המותאם לעור הפנים שלכם באופן אישי.
לנשים בעיקר מומלץ גם להתאים את סוג האיפור שלהן כמו מייק-אפ נטול שומן, מסיר איפור ועוד מוצרים ייעודים שמתאימים לעור בעייתי שהן משתמשות בהם בשגרה היומית.
אמצו שגרת טיפולים קוסמטיים אצל קוסמטיקאית קלינית שתדע לנקות ולטפל בעור שלכם באופן מקצועי ויסודי, חשוב לבחור קוסמטיקאית בעלת התמחות וטיפול באקנה בפצעים הורמונליים.

דרכי טיפול בפצעים הורמונליים

ראשית חשוב לפנות לרופא עור לקבלת מרשם מותאם אישית לעור הפנים שלכם, לעיתים אם המצב של העור חמור הרופא ייתן לכם מרשם לאנטיביוטיקה.
לנשים בדרך כלל ימליצו לקחת גלולות שגורמות לאיזון הורמונלי ולירידה ברמת השומניות בעור המסייעת להפחתת הפצעים ולפעמים גם מעלימה אותם לחלוטין.
מומלץ לרכוש תכשירי טיפול מקומיים ברשתות השיווק השונות שנמכרים גם ללא מרשם שיעזרו לכם להתמודד עם התופעה.
ברגע שהתחלתם לטפל בפצעים רצוי גם לשנות הרגלי תזונה במידה ותזונה שלכם לא מאוזנת ולא מותאמת לכם תוכלו לסבול גם מפצעי אקנה הורמונליים.

לפרטים נוספים לגבי פצעים הורמונלים  צרו איתי קשר עוד היום בהודעת ווטצאפ

או בנייד 052-7333-196

 
 
השפעות הלחץ על הפנים

מרחקי נסיעה:

אריאל 35 דק’, אם המושבות החדשה 15 דק’, אם המושבות הותיקה 15 דק’, כפר גנים ג’-3 דקות,  כפר גנים ב’-8 דקות, כפר גנים א’-9 דקות, הדר גנים-9 דקות, כפר אברהם-16 דקות

***הקליניקה נגישה לבעלי מוגבלויות

קפה ומאפה מתנה
אורלי קוסמטיקס רוצה לפנק אותך!
צרי קשר וקבלי קפה ומאפה מתנה

* מותנה בהזמנת טיפול
מינימום 300 ש"ח.
אורלי קוסמטיקס
052-7333196
Open chat
זמינה עבורך בווצאפ