פיגמנטציה

כולנו רוצים צבע עור יפה ובעיקר נקי ואחיד. הצבע עצמו נקבע על ידי פיגמנט בשם מלנין אשר נמצא בשכבה החיצונית של העור, והוא זה שמגן עלינו מפי קרינת השמש. כשהפיזור של חלקיקי הצבע הוא אחיד ותקין אין כתמים על העור, אך כשיש הצטברות של פיגמנט באזור מסוים נוצר כתם. יש סיבות שונות לכתמי פיגמנטציה מהן תלויות בנו ומהן לא תלויות בנו, סיבות כמו חשיפה לא מבוקרת לשמש, מגורים באזור מתועש עם רמת זיהום גבוהה, הורמונאליות וגיל, כמו גם טראומה לעור שנגרמה מטיפולים מסוימים ומפעולות שונות. הנה קצת מידע על סוגי הפיגמנטציה העיקריים:

הסיבות העיקריות לפיגמנטציה

יש שלושה סוגי פיגמנטציה עיקריים:

  • פיגמנטציה מחשיפה לשמש – אם אתם בהירי עור שבצעירותכם נחשפתם לשמש ייתר על המידה, אתם נמצאים בקבוצת סיכון לכתמי פיגמנטציה בגיל מבוגר. צעירים רבים לא חושבים על ההשלכות של חשיפה לא מבוקרת לשמש, ונזהרים רק בגלל חשש מסרטן העור ומחלות קשות אחרות, אך גם פיגמנטציה יכולה להיות תוצאה לכך. כתמי עור כתוצאה מחשיפה לשמש יכולים להופיע לא רק על הפנים אלא גם על החזה ועל הזרועות.
  • פיגמנטציה לאחר דלקת – דלקת של העור יכולה להוביל מאוחר יותר לכתמי פיגמנטציה מה ששכיח יותר באנשים כהי עור על פני בהירי עור. דלקות כאלו יכולות להיות לאחר פציעות, צלקות, פצעי בגרות, אקנה ואחרות. כמו גם לאחר טיפולים קוסמטיים שונים.
  • פיגמנטציה הורמונאלית – שכיחה בעיקר אצל נשים בהריון כמו גם אצל נשים בגיל הפוריות בכלל. כתמים בעור על רקע הורמונאלי יוחמרו בעת נטילת גלולות או טיפולי פוריות ובעיקר בשילוב עם חשיפה לשמש.

הטיפול בפיגמנטציה

החדשות הטובות הן שניתן לטפל בפיגמנטציה ואפשר לשפר את המצב פלאים. האפשרויות לטיפול בפיגמנטציה הינן: שימוש בתכשירי הבהרה שונים אשר מבוססים על חומרים המאטים את יצירת הפיגמנט ועדיף כמובן לבחור בחומרים טבעיים, שיוף העור באמצעות לייזר או על ידי פילינג עמוק גם הם יכולים לשפר את המצב, טיפולי לייזר שהם הטיפול המועדף במקרה של פיגמנטציה על רקע של חשיפה לשמש, וכמובן, הגנה מפני השמש על ידי חומרים שונים למריחה על העור.
באורלי קוסמטיקס תקבלו מגוון טיפולים בהתאם בעיה על ידי קוסמטיקאיות מוסמכות ובעלות ניסיון רב. חשוב לציין שבשביל להגיע לתוצאות צריך סדרת טיפולים כמו גם שימוש בחומרים ביתיים.

פיגמנטציה

מרחקי נסיעה:

אריאל 35 דק’, אם המושבות החדשה 15 דק’, אם המושבות הותיקה 15 דק’, כפר גנים ג’-3 דקות,  כפר גנים ב’-8 דקות, כפר גנים א’-9 דקות, הדר גנים-9 דקות, כפר אברהם-16 דקות

***הקליניקה נגישה לבעלי מוגבלויות

קפה ומאפה מתנה
אורלי קוסמטיקס רוצה לפנק אותך!
צרי קשר וקבלי קפה ומאפה מתנה
* מותנה בהזמנת טיפול
מינימום 300 ש"ח.
אורלי קוסמטיקס
052-7333196
Open chat
זמינה עבורך בווצאפ