פדיקור רפואי לחולי סכרת

חשיבות הטיפול בפדיקור לחולים בסכרת נובע ממאפייני המחלה ומנטייתה לפגוע בעצבי הרגל, בהיתכנות התפתחות טרשת עורקים וכתוצאה מכך, פגיעה באספקת דם לרגליים. על חולי סכרת להקפיד על ניקיון הרגליים וההיגיינה שלהם ולשמור עליהן מפני זיהומים. עליהם למנוע ככל יכולתם פצעים ברגליים, אשר משך הריפוי שלהם עלול להיות ארוך וממושך מאוד.

חלק משמירה קפדנית על ניקיון והיגיינה של הרגליים ועל מצבן התקין הוא הקפדה על טיפול ביבלות שונות ובעיקר על נטילת ציפורניים כדי למנוע חדירתן לעור, מה שמגביר את הסיכון ללקות בדלקות ובזיהומים ולהיווצרות פטריות ופטרת ציפורניים.

על מנת לוודא כי כפות הרגליים בכלל וציפורניהן בפרט יטופלו ויתוחזקו באופן מיטבי חשוב להקפיד על ביקורים תקופתיים סדירים אצל פדיקוריסטית מקצועית.
האגודה הישראלית לסכרת מכשירה בעלות מקצוע (פדיקוריסטיות) מיוחדות לטיפול בכף רגל סכרתית, לכן כשאתם עורכים סקרה שוק, גם אם הוא ייערך בסביבה גיאוגרפית מצומצמת, חשוב לוודא מבעוד מועד כי הפדיקוריסטית הוכשרה לטפל בכף רגל סכרתית.

אגב, ממאמר שפרסם זה מכבר ארגון הבריאות העולמי על אודות סיבות לא מוצדקות לאיבוד גפיים תחתונות עולה, כי יותר מ- 80% מסיבוכים בכף רגל סוכרתית היו עשויים להימנע אילו כף הרגל היתה מטופלת ומתוחזקת כראוי ואילו נשמרו הניקיון וההיגיינה שלה.

כיצד לשמור על כפות רגליים שלמות ובריאות?

  1. לבקר בתדירות קבועה אצל פדיקוריסטית מוסמכת לטיפול בכפות רגליים סכרתיות וכמובן לציין בפניה כי אתם לוקים בסכרת (מוזמנים לבקר בעמוד פדיקור)
  2. להימנע מטיפולים פולשניים בכף רגל סכרתית. זיהום חתך או פצע בכף רגל סכרתית עלולה לסכן חיים!
  3. להימנע כליל משימוש בכלים ובמכשירים חדים, לרבות ואולי בעיקר בסכין לגירוד העור הגס ברגל והעור מסביב לציפורניים.
  4. להימנע מפילינג בכף הרגל, היות שהוא כרוך בשפשופה ועלול ליצור קרעים במרקם העור.
  5. למשוח את כף הרגל בקרם הגנה המרכך את העור.
  6. לנעול נעליים אורטופדיות המותאמות באופן אישי.

בישראל חיים כחצי מיליון איש סכרתיים. בשנת 2009 היתה מחלת הסכרת מדורגת במקום השלישי ( עם 6.2% ) בין גורמי התמותה העיקריים בישראל. נתון זה, כשלעצמו, לא רק מצדיק אלא מחייב שמירה קפדנית ביותר על שלמותן של כפות הרגליים וטיפולן באופן מקצועי על ידי פדיקוריסטית שהוסמכה לטיפול בכף רגל סכרתית.

לפרטים נוספים וקביעת תור פדיקור לחולי סכרת חייגו אליי 052-7333196

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *