למה נוצרים קמטים?

הגורמים לקמטים על עור הפנים שלנו הם רבים ומגוונים, וכך גם יכולתנו להגביל את השפעתם המזיקה על מצב עורנו. הבנת האופן בו גורמים אלו משפיעים על עורך היא צעד ראשון חיוני עבור כל מי שרוצה להפחית את סימני הקמטים וסימני הזדקנות הגלויים.

מגוון רחב של גורמים תורמים לסוגים שונים של סוגי קמטים שעור הפנים  של כולנו מקבל לאורך השנים. חלק מהקמטים נובע לחלוטין מבחירות ואורח החיים שלנו, בעוד שאחרים אינם בשליטתנו.

גורמים פנימיים לקמטים על עור הפנים

גנטיקה

תופעת ההזדקנות היא מולדת – ההתפתחות הגופנית שלנו מתוכנתת בחלקה מראש מהתעברות ועד זקנה.

במהלך השנים מולקולות ה- DNA המרכיבות את הגנים שלנו מתדרדרות ומונעות יותר ויותר שכפול של תאים, מה שמוביל לעור מקומט. אך לא כולם חווים את התהליך הזה באותו הקצב.

סיבות הורמונליות

אסטרוגן משפיע לא רק על קמטים אלא על עובי העור, זרימת הדם והידרציה. הפחתה ברמות האסטרוגן במהלך גיל המעבר מהווה לעתים קרובות נקודת מפנה משמעותית במצב עור האישה וזו הסיבה שבדרך כלל נשים נוטות לחוות יותר קמטים מגברים.

רדיקלים חופשיים

רדיקלים חופשיים הם אטומים או מולקולות (בדרך כלל חמצן) עם קשרי אלקטרונים לא מזווגים שיכולים לגרום לתגובות שרשרת מזיקות בגוף. בנוסף לשינוי ה- DNA ולהגדלת הסיכון לסרטן, רדיקלים חופשיים יוצרים קשרים הדדית בין שומנים וחלבונים בעור, ופוגעים בקולגן המבני שלו ומובילים להיווצרות קמטים.

תהליך גליקציה

תהליך טבעי נוסף המשרה קמטים מבוסס סביב גלוקוז הסוכר, דלק תאי חיוני. באותו אופן שהסוכר גורם להשחמת הבשר כשהוא מבושל בחום גבוה, חלבונים כמו הקולגן בעורנו הופכים (אם כי לאט הרבה יותר) כאשר הם נחשפים לרמות גבוהות של גלוקוז. המכונה גליקציה , תהליך זה מביא לכך שסיבי הקולגן של העור צומחים ונוקשים וגורמים להופיע קמטים.

גורמים חיצוניים לקמטים על עור הפנים 

 

השמש

ללא ספק הגורם היחיד המשמעותי ביותר לקמטים, קרינת ה- UV באור השמש פוגעת ישירות במסגרת הקולגן והאלסטין המעניקה לעור את כוחו וגמישותו. אנזימים מיוצרים כדי לתקן את הנזק, אך התיקונים לעולם אינם מושלמים, כאשר סיבי הקולגן יוצרים מטריצה ​​לא אחידה של צלקות סולריות המובילות בסופו של דבר לקמטוטים.

עישון

זה לא צריך להיות מפתיע עד עכשיו כי עישון אינו בריא, אך רק מתברר עד כמה סיגריות יכולות להשפיע על מראה העור. עשן סיגריות מכיל מאות רבות של חומרים פעילים – חלקם מפעילים אנזימים הפוגעים בקולגן והאלסטין בתוך העור. מרכיבים אחרים הם רדיקלים חופשיים מזיקים בפני עצמם, ועישון עשוי גם להפחית את רמות ויטמין A – נוגד חמצון המגן מפני נזק לרדיקלים חופשיים.

הבעות פנים ותנוחת שינה

הפנים לא סטטיות. בזמן שאנו חיים את חיינו, תנועות ולחצים חוזרים ומטביעים את חותמם. למשל, אם אתה רגיל לישון באותה תנוחה בכל לילה, נסה לערבב אותה מעט – מכיוון שהעור שלך מאבד כוח וקפיצי עם השנים, הלחץ הלילי של הכרית שלך יכול לגרום לקמטים קבועים.

אנו יוצרים קמטים גם בשעות הערות שלנו. קווי הבעה דינמיים, הנוטים להיווצר סביב אזורי הבעת הפנים בעיניים, במצח וסביב הפה. במהלך השנים, שימוש בשרירי הפנים שלנו כדי לחייך, להזעיף פנים ולצחוק מותיר מתח שיורי שככל שעורנו מאבד גמישות, יכול לחרוט קווי הבעה על הפנים. ללא המשקפיים הנכונות או עדשות המגע, ראייה לקויה יכולה לגבות את מחירם, שכן ידוע כי פזילה מחמירה את הקמטים סביב העיניים.

לפרטים נוספים לגבי למה נוצרים קמטים?  צרו איתי קשר עוד היום בהודעת ווטצאפ או בנייד 052-7333-196

 

מרחקי נסיעה:

אריאל 35 דק’, אם המושבות החדשה 15 דק’, אם המושבות הותיקה 15 דק’, כפר גנים ג’-3 דקות,  כפר גנים ב’-8 דקות, כפר גנים א’-9 דקות, הדר גנים-9 דקות, כפר אברהם-16 דקות

***הקליניקה נגישה לבעלי מוגבלויות

קפה ומאפה מתנה
אורלי קוסמטיקס רוצה לפנק אותך!
צרי קשר וקבלי קפה ומאפה מתנה

* מותנה בהזמנת טיפול
מינימום 300 ש"ח.
אורלי קוסמטיקס
052-7333196
Open chat
זמינה עבורך בווצאפ