פדיקור פ”ת אורלי קוסמטיקס 052-7333196-קוסמטיקאית בפתח תקווה

הרבה מלקוחותיי שואלים אותי למה חשוב לטפל בפטרת ציפורניים?

פטרת ציפורניים מהווה, כפי שעולה מהערכות מומחים ומניסיונם, כ- 40% מכלל הבעיות שאנשים עלולים לסבול מהן בתחום זה. שכיחות התופעה עולה ביחס ישר לגיל הלוקים בה: ככל שהם מתבגרים, הסיכוי או, אם לדייק, הסיכון ללקות בה עולה.

חשיבות הטיפול בה נובעת מהעיוות בצורת הציפורניים הנגועים בפטרת, הצהבתן או השחרתן (ציפורן נגועה בפטרת מחליפה צבעים וגווני) ובכאב הטורדני המתמשך הכרוך בה לא אחת. הטיפול בה עשוי להיות קשה אבל לא אחת הוא חיוני והכרחי.

ככל שמקדימים לטפל בפטרת הטיפול עשוי להיות קל וקצר יותר ומצבה של הציפורן עשוי להשתפר

פטרת ציפורנייםציפורן המהווה בית גידול לפטריות עלולה להדביק ציפורני אצבעות נוספות ואף את כל כף הרגל.

על מנת לוודא כי הטיפול בפטרת יהיה אפקטיבי יש, תחילה, לאבחן באופן יסודי ומקצועי את סוג הבעיה. יעילות טיפול תרופתי שרופא עור מומחה עשוי להציע מותנית בהתאמה מדויקת שלה לסוג הפטרת: תרופות שונות מיועדות לסוגים שונים של פטרת הציפורניים. לבד מטיפול תרופתי קיים גם טיפול בלייזר, המאפשר דיוק ואפקטיביות מרביים. הלייזר משמיד את מקור הבעיה ואינו מכאיב כלל.

חשוב לציין ולהדגיש, כי העדר טיפול בפטרת ציפורניים, הנובע מתפיסה שגויה לפיה לבעיה זו אין כל השפעה על הבריאות, עלול דווקא לגרום לבעיות. הזנחת טיפול עלולה לגרום לגירוד מתחת לציפורניים, לגרום להתפשטות הפטרת לכל הציפורניים, לרבות לציפורניהן של הידיים ובמקרים מסוימים אף לדלקת ולסיבוכים נוספים.

אף שהבעיה העיקרית של מי שלוקים בפטרת הציפורניים היא בעיקר צורתן המעוותת והמראה המכוער שלהן רצוי ומומלץ לטפל בה ולו רק כדי למנוע- גם אם הסיכון לכך אינו חל על כל מי שאובחנה אצלם פטרת ציפורניים – התפשטותה וגרימתה לפטרת של כפות הרגליים, וכתוצאה משנית נלווית גם לזיהום חיידקי של העור.

בטווח הארוך עלולה פטרת הציפורניים – אצל חלק מהאנשים – להתפשט ולגרום לפטרת של כפות הרגליים ובאופן משני לזיהום חיידקי של העור.

סובל/ת מפטרת ציפורניים? צרו קשר ואשמח לעזור 052-7333196

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *